Aastal 1991 kui Eesti riik suurte muudatuste ja uute võimaluste lävel seisis, kõndis käsitööd armastav Kati mööda Tallinna tänavaid ja üritas välja mõelda põnevamat tööd kui pelgalt pluuside-seelikute õmblemine. Tolleaegne Tallinna Teenindusmaja ning seal asunud linna suurima kübarasalongini jõudes ootas teda ees aga üsna igav ja üksluine vaatepilt – suurim kübarasalong oli kokku kuivanud ja näidised närtsinud. Otsus hakata kübaraid tegema oligi sündinud!
Et Kati asjast veel suurt midagi ei teadnud, valmisid esimesed kübarad alles kaks aastat hiljem kübarameister Ege Pääsukese õrna käe ja karmi pilgu all. Nimelt oli Ege enne Katiga kohtumist aastaid Tallinna Moemajas modistina töötanud. Tänaseks võib Kati aga kõhklematult öelda – ta tunneb kübaraid läbi ja lõhki.
Tänu klassikalisele käsitsi modelleerimisele pole kahte identset kübarat. Vastupidiselt levinud eksiarvamusele pole ka inimest, kellele kübar ei sobiks.:) Tuleb vaid tahta ja pisut otsida, et leida see oma mudel, mis hea enesetunde tekitab ning just Teile sobib. Tänapäeva kübaramood on varasemast ka palju paindlikum – kuigi pea iga hooaeg soosib mõnd konkreetset mudelit enam kui teisi, on ja jääb klassika alati moekaks.
Me väga loodame, et Katico kübarad toovad Teile sama palju rõõmu kui meile endile, aitavad hallis argipäevas pisut elevust luua ja muudavad Teie olulised hetked kaunilt meeldejäävaiks!
“Tänapäeva maailma probleem seisneb selles, et liiga vähe inimesi kannab kübarat.”
MONTY PYTHON